2016

Ansambli

Orkestar Bobana Markovića (SRB)

Les Trompettes de Lyon (F)

B’s Funstellation (HR)

Truba / Trumpet

Darko Sedak-Benčić (HR / SLO)

Antonio Geček (HR)

Branko Sterpin (HR)

Davor Križić (HR)

 

2015 – „Hommage à Timofei Aleksandrovich Dokshitzer“

Ansambli / Ensembles

Afro Cuban Quintet

Truba/Trumpet

Sebastián Gil (E)

Mary Elizabreth Bowden (SAD)

Nenad Marković (RS)

Josip Grah (HR)

Rog / Horn

Arkady Shilkloper (R)

Tuba / Tuba

Jon Sass (SAD/A)

Jazz orkestar / Jazz orchestra

Jazz orkestar Zagreb

Profesionalni orkestar / Professional orchestra

Simfonijski puhački orkestar OSRH (HR)

Suradnici Festivala / Associates of the Festival

Lucija Kukor – vokalna solistica (HR)

Bela Grah – vokalna solistica (HR)

Ivan Batoš – klavir (HR)

Kristina Bjelopavlović – Cesar (HR)

 

2014 – „Hommage à Philip Jones“

Ansambli / Ensembles

Ad Gloriam (HR)

Busina Brass (HR)

Les Trompettes de Lyon (F)

Simply Brass (HR)

Tempera Ensemble (Israel)

Truba/Trumpet

Yigal Meltzer (Israel)

Josip Grah (HR)

Davor Križić (HR)

Branko Sterpin (HR)

Rog / Horn

Hrvoje Pintarić (HR)

Trombon / Trombone

Luka Žužić (HR)

Skladatelji / Composers

Alan Holley (Australia)

Vincent Jockin (F)

Suradnici Festivala / Associates of the Festival

Ivana Kindl – vokalna solistica (HR)

Lucija Kukor – vokalna solistica (HR)

Iva Jarić – klavir/piano (HR)

Tamara Jurkić-Sviben – klavir/piano (HR)

Ana Vesel – Križaj – koreograf/coreographer (HR)

 

2013 – „Hommage à Maurice André“

Truba/Trumpet

Tamir Akta (Israel)

Sergiu Cârstea (RO)

Thomas Reiner (D)

Tuba / Tuba

Krunoslav Babić (HR)

Conductor / Dirigent

Per Brevig (NO / SAD)

Profesionalni orkestar / Professional orchestra

Simfonijski puhački orkestar OSRH (HR)

Skladatelji / Composers

Vincent Jockin (F)

Harri Wessmann (Suomi)

Suradnici Festivala / Associates of the Festival

Ivan Batoš – klavir/piano (HR)

Tamara Jurkić-Sviben – klavir/piano (HR)

Inna Rubin – klavir/piano (Israel)

Edmund Borić-Andler – orgulje/organ (HR)

 

2012

Truba/Trumpet

Mark Clodfelter (SAD)

Mladen Đorđević (RS)

Rex Richardson (SAD)

Rog / Horn

Bánk Harkay (RH)

Trombon / Trombone

Mario Šincek (RH)

Ansambli / Ensembles

Simply Brass (HR)

Trio Barocco (HR)

Dirigenti / Conductors

Miroslav Vukovojac – Dugan (HR)

Saša Nestorović (HR)

Profesionalni orkestri / Professional orchestras

Simfonijski puhački orkestar OSRH (HR)

Big band Hrvatske radio-televizije (HR)

Suradnici Festivala / Associates of the Festival

Rebecca Wilt – klavir/piano (SAD)

Karl Breslmaier (A)

 

2011

Truba/Trumpet

Miroslav Petkov (BUG)

Sokol Sarachi (ALB)

Allen Vizzutti (SAD)

Rog / Horn

Ilir Kodhima (ALB)

Tuba / Tuba

Krunoslav Babić (HR)

Ansambl / Ensemble

Simply Brass (HR)

Dirigenti / Conductors

Sigi Feigl (A)

Saša Nestorović (HR)

Profesionalni orkestri / Professional orchestras

Big band Hrvatske radio-televizije (HR)

Big band Hrvatske glazbene mladeži (HR/SLO/SRB/A)

Amaterski puhački orkestar / Amateur wind orchestra

DVD Velike Gorice

Suradnici Festivala / Associates of the Festival

Laura Vizzutti – klavir/piano (SAD)

Edmund Borić-Andler – orgulje/organ (HR)

 

2010

Truba/Trumpet

Nathaniel Mayfield (SAD)

Petar Obradović (HR)

Pasi Pirinen (Suomi)

Dario Teskera (HR)

Marin Zokić (HR)

Rog / Horn

Hrvoje Pintarić (RH)

Radovan Vlatković (RH)

Skladatelj / Composer

Anthony C. Plog (D/SAD)

Dirigent / Conductor

Mladen Tarbuk (HR)

Profesionalni orkestar / Professional orchestra

Simfonijski orkestar Hrvatske radio-televizije (HR)

Amaterski puhački orkestar / Amateur wind orchestra

DVD Velike Gorice

Suradnici Festivala / Associates of the Festival

Ivan Batoš – klavir/piano (HR)

Tamara Jurkić-Sviben – klavir/piano (HR)

Edmund Borić-Andler – orgulje/organ (HR)

Ana Butković – flauta/flute (HR)

2009 – (U ORGANIZACIJI POU VELIKA GORICA)

Truba/Trumpet

Andrew Balio (SAD)

Guillaume Couloumy (D/F)

Krešimir Fabijanić (HR)

Vedran Kocelj (HR)

Petar Obradović (HR)

Trombon / Trombone

Zoltan Kiss (A/HU)

Ansambl / Ensemble

Simply Brass (HR)

Skladatelj / Composer

James M. Stephenson III (SAD)

Dirigent / Conductor

Tomislav Fačini (HR)

Profesionalni orkestar / Professional orchestra

Simfonijski puhački orkestar OSRH (HR)

Amaterski puhački orkestar / Amateur wind orchestra

DVD Velike Gorice

Suradnici Festivala / Associates of the Festival

Ivan Batoš – klavir/piano (HR)

Tamara Jurkić-Sviben – klavir/piano (HR)

Gorana Vidnjević-Fabijanić – orgulje/organ (HR)

Sally Stephenson – violina/violin (SAD)

Ana Butković – flauta/flute (HR)

 

2008 – (U SUORGANIZACIJI ANSAMBLA ERATO I POU VELIKA GORICA)

Truba/Trumpet

Laura Vukobratović (D/SRB)

Marin Zokić (HR)

Rog / Horn

Sibylle Mahni (D)

Trombon / Trombone

Dede Decker (SAD/ESP)

Amaterski puhački orkestri / Amateur wind orchestras

DVD Velike Gorice

PO Grada Križevaca

Puhački orkestar Stankova

Puhački orestar Glazbene škole V.Lisinski – Zagreb

Suradnici Festivala / Associates of the Festival

Mia Elezović – klavir/piano (HR)

Ivan Pernicki – klavir/piano (HR)

 

2007 – (U ORGANIZACIJI ANSAMBLA ERATO)

Truba/Trumpet

Guillaume Couloumy (D/F)

Roberto Caterini (I)

Josip Grah (HR)

Ansambl / Ensemble

Simply Brass (HR)

Skladatelj / Composer

Eric Ewazen (SAD)

Amaterski puhački orkestar / Amateur wind orchestra

DVD Velike Gorice

Suradnici Festivala / Associates of the Festival

Mia Elezović – klavir/piano (HR)

Edmund Borić-Andler – orgulje/organ (HR)

Adam Chelfi – violončelo/v.cello (HR)

 

 

Guests of Velika Gorica Brass Festival up to this day:

Truba/Trumpet

Guillaume Couloumy (D/F)

Roberto Caterini (I)

Josip Grah (HR)

Laura Vukobratović (D/SRB)

Dario Teskera (HR)

Marin Zokić (HR)

Krešimir Fabijanić (HR)

Pasi Pirinen (Suomi)

Nathaniel Mayfield (SAD)

Petar Obradović (HR)

Vedran Kocelj (HR)

Andrew Balio (SAD)

Sokol Sarachi (ALB)

Miroslav Petkov (BUG)

Allen Vizzutti (SAD)

Mark Clodfelter (SAD)

Mladen Đorđević (RS)

Rex Richardson (SAD)

Yigal Meltzer (Israel)

Davor Križić (HR)

Branko Sterpin (HR)

Sebastián Gil (E)

Mary Elizabreth Bowden (SAD)

Nenad Marković (SRB)

Tamir Akta (Israel)

Sergiu Cârstea (RO)

Thomas Reiner (D)

Aleksandar Solunac (SRB)

Andrei Kavalinski (F)

Franc Kosem (SLO)

Rog / Horn

Sibylle Mahni (D)

Hrvoje Pintarić (RH)

Ilir Kodhima (ALB)

Radovan Vlatković (RH)

Bánk Harkay (RH)

Arkady Shilkloper (R)

Boštjan Lipovšek (SLO)

Trombon / Trombone

Dede Decker (SAD/ESP)

Zoltan Kiss (A/HU)

James Lebens (SAD)

Mario Šincek (RH)

Luka Žužić (HR)

Tuba / Tuba

Krunoslav Babić (HR)

Jon Sass (SAD/A)

Skladatelji / Composers

Eric Ewazen (SAD)

James M. Stephenson III (SAD)

Anthony C. Plog (D/SAD)

Alan Holley (Australia)

Vincent Alexandre Jockin (F)

Harry Wessmann (SUOMI)

Conductors / Dirigenti

Tomislav Fačini (HR)

Mladen Tarbuk (HR)

Saša Nestorović (HR)

bojnik Miroslav Vukovojac-Dugan (HR)

Per Brevig (NO/SAD)

Sigi Feigl (A)

Miro Saje (SLO)

Ansambli / Ensembles

Simply Brass (HR)

Ad Gloriam (HR)

Busina Brass (HR)

Les Trompettes de Lyon (F)

Tempera Ensemble (Israel)

Afro Cuban Quintet (HR)

Los Caballeros (HR)

B’s Funstellation (HR)

Orkestar Bobana Markovića (SRB)

Profesionalni orkestri / Professional orchestras

Simfonijski orkestar Hrvatske radio-televizije (HR)

Simfonijski puhački orkestar OSRH (HR)

Jazz orkestar Hrvatske radio-televizije (HR)

Big band Hrvatske glazbene mladeži (HR/SLO/SRB/A)

Zagreb Jazz orkestar (HR/A)

Jazz orkestar OS RH(HR)

Amaterski puhački orkestri / Amateur wind orchestras

DVD Velike Gorice

PO Grada Križevaca

Puhački orkestar Stankova

Puhački orestar Glazbene škole V.Lisinski – Zagreb

Suradnici Festivala / Associates of the Festival

Ivan Batoš – klavir/piano (HR)

Mia Elezović – klavir/piano (HR)

Tamara Jurkić-Sviben – klavir/piano (HR)

Ivan Pernicki – klavir/piano (HR)

Rebecca Wilt – klavir/piano (SAD)

Laura Vizzutti – klavir/piano (SAD)

Inna Rubin – klavir/piano (Israel)

Kristina Bjelopavlović – Cesar – klavir/piano (HR)

Edmund Borić-Andler – orgulje/organ (HR)

Mario Perestegi – orgulje/organ (HR)

Gorana Vidnjević-Fabijanić – orgulje/organ (HR)

Sally Stephenson – violina/violin (SAD)

Adam Chelfi – violončelo/v.cello (HR)

Ana Butković – flauta/flute (HR)

Ana Vesel – Križaj – koreograf/coreographer (HR)